سلام

عرض تسلیتِ شهادت امام صادق علیه السلام که شیعه ی اثنی عشری مدیون زحماتِ بسیااااار ایشونه.

دوسال پیش همین موقع ها بود که با محدثه خانم صحبت می کردم. گفتم فاصله ی روضه ی فاطمیه تا محرم سال بعد خیلی طولانیه! دوست داشتم یه روضه دیگه تو این مدت داشتیم

گفت: خوب نزدیک ایام شهادت امام صادق علیه السلامه. برای ایشون روضه بگیرین. اما اون سال فرصت برنامه ریزی نداشتیم و توفیق نشد.

الحمدلله پارسال حواسم بود و از ماه مبارک با خانم جلسه ای قرار گذاشتم، بعدم چون شب شهادت یکشنبه بود، با محدثه خانم صحبت کردم و جلسه ی یادِ ماه اومد خونه ی ما و حاج خانم هم اومدن و روضه برگزار شد.

امسال مونده بودم تو این اوضاع بهم ریخته مون، چکار کنم. به همسرم گفتم: شده چند تا از دوستات رو دعوت کنی و یه روضه ی کوچولو بگیریم، این شب رو از دست ندیم!

افتادیم دنبال دعوت سخنران. همزمان قرار شد مامان اینا بیان قم، دیدم بهونه ی خوبیه و دعوتشون کردم برای جمعه شب. و به لطف اهل بیت علیهم السلام همه چی ردیف شد.

همه قبل از اذان خودشون رو رسوندن و نماز جماعت که خوندیم، سخنران هم رسید. با فسقلیِ چند ماهه ی خواهرم هجده نفر بودیم! اما شکر خدا مراسم خیلی خوبی شد و روضه ی قشنگی خونده شد و بچه ها هم همراهی کردن.

شام هم علاوه بر غذایی که تهیه شده بود، آش دندونی خواهرزاده جان کنارش بود . البته کیک و شربت و چای هم داشتیم که قبل روضه مهمونای اهل بیت علیهم السلام رو پذیرایی کردیم.

الحمدلله الحمدلله الحمدلله

از چند سال قبل به سفارش حاج آقا عالی، هر درآمدی که داشته باشیم، همون اول چند درصدیش رو میریزیم تو یه حساب مخصوص برای خرج در امور مربوط به اهل بیت علیهم السلام.

کم کم این پول ها که جمع شد،  برای مراسم هامون استفاده اش می کنیم. برای هزینه هایی مثل پذیرایی و مداح و سخنران و . یکبار هم باهاش میکروفن و یه دستگاه پخش کوچیک خریدیم، که هم خودمون و هم دیگران اگه بخواهند، برای روضه استفاده می کنیم.

حتی خیلی وقت ها که فاصله هست بین روضه ها و پول جمع شده، تو کارهایی مثل کمک به سیل زده ها و یا کمک به مسجد محل و یا . استفاده می کنیم.

ما خیلی برکات از این کار دیدیم، اینو براتون گفتم که شما هم امتحان کنید می خوایم بگیم آقا جان دوستون داریم و از جان و مالمون براتون خرج می کنیم، اونا هم چون کریم هستند مدیون مثل منی نمی مونند، چندین برابرش رو جبران می کنند. 

سخنان حاج آقا عالی درمورد شیخ الائمه آقا امام صادق علیه السلام التماس دعا

مشخصات

آخرین جستجو ها